زمانی که با Blip.fm آشنا شدم فکر نمی کردم که روزی یکی از طرفدارانش باشم. این سرویس آنچنان بین کاربران اینترنتی طرفدار پیدا نکرد و آی تی نویسان هم به معرفی آن نپرداختند اما برای دوستداران سرویسهای میکروبلاگینگ و موسیقی می تواند بسیار جذاب باشد. Blip.fm را می توان بچه توییتر و لست اف ام معرفی کرد که از هر کدام امکاناتی را به ارث برده است.

بلیپ اف ام یک سرویس میکروبلاگینگ برای موسیقی و آهنگهای مورد علاقه شما محسوب می شود. شما می توانید آهنگ مورد علاقه خود را جستجو کنید٬ یک پیام ۱۴۰ کاراکتری به آن اضافه کنید و آنرا Blip کنید. دقیقا به مانند توییتر شما بلیپهای هر کاربر که در این سایت یک DJ محسوب می شود را می توانید در بخش All Blips مشاهده کنید. هر آهنگی که جستجو می کنید و هر آهنگی که در صفحه بلیپ شده ها مشاهده می کنید را می توانید گوش کنید٬ به Play list خود اضافه کنید٬ آنرا از طرف خود با یک پیام جدید بلیپ کنید و یا حتی به DJ ای که آنرا بلیپ کرده است Props ( نوعی امتیاز دهی) بدهید.

مجموع Props های هر کاربر از فعالیت در سایت٬ دعوت دوستان و گوش کردن به آهنگها و تعداد بلیپها به دست می آید. در صورتیکه تعداد دوستان شما هم به هریک از اعداد ۵۰, ۱۰۰ یا ۲۰۰ برسد نشان ستاره به آواتار شما اضافه خواهد شد.( توضیحات بیشتر)

ممکن است که آهنگ مورد علاقه شما در نتایج یافت نشود در اینصورت می بایست آنرا به بلیپ اف ام معرفی کنید. بدین منظور حتما باید لینک مستقیم ( www.site.com/song.mp3) آهنگ مورد نظر را داشته باشید و در این صفحه آنرا اضافه نمایید. پس از اضافه شدن آهنگ می بایست آنرا در صفحه اصلی سایت جستجو کنید٬ پیام خود را به آن اضافه کنید و آنرا بلیپ کنید.


بلیپ اف ام این امکان را به شما می دهد تا با تنظیمات بخش Services آهنگهایی که بلیپ کرده اید را به سرویسهای توییتر٬ فرندفید٬ جایکو٬ تامبلر و حتی لست اف ام ارسال کنید. با این تجمع سرویسها شما می توانید نتیجه حضور و فعالیتهایتان در بلیپ اف ام را در سرویسهای دیگر نیز منتشر کنید.

فکر می کنم تا به اینجا امکانات کلی این سرویس را معرفی کرده باشم اما خواندن پست ۱۰ Things I Love About Blip.fm هم خالی از لطف نیست.